2007. AUGUSZTUS 25.
Hangulatos verseny a Börzsönyben

Balázs a következő hónapokban utcai futóversenyeken indul. Egy héttel a szeptember 2-ai Budapest Félmaraton előtt „erőfelmérő” gyanánt egy rövidebb versenyt keresve, jó választásnak bizonyult a Diósjenőn rendezett „I. IPOLY ERDŐ BÖRZSÖNYI HEGYI FÉLMARATON”, ahol három távon (21,1 km, 7km, 3km) rendeztek verseny. Balázs a 7 km-es „kismaratoni” távon első lett.

A pályát a Börzsöny árnyékos és így a nagy meleg ellenére kellemes hőmérsékletű, ugyanakkor komoly kaptatókkal nehezített erdei aszfaltútjain jelölték ki. Kategóriánként 450, 240 illetve 100 méteres szintkülönbségeket kellett leküzdeni.

A lelkes szervezők (Ipoly Erdő Zrt., Diósjenő Községi Önkormányzat) a tervek szerint jövőre a maratoni távot is beillesztik az igazán jó hangulatú verseny programjába.

Eredmények

Kismaraton (7km)

Félmaraton (21,1km)

Tovább

2007. JÚLIUS 29.
112. Felnőtt Magyar Bajnokság, Székesfehérvár

Július 28-29-én, Székesfehérváron rendezték meg a 112. Felnőtt Magyar Atlétikai Bajnokságot. Az első napon Balázs 1500m-en nyert. A szervezők, az előző évek rendezői hibáiból tanulva, a két időfutam közül ezúttal az erősebbet indították később. Ennek azért van jelentősége, mert az elmúlt években többször előfordult, hogy a jobbik futamban hajráverseny döntött és az ez után rajtoló gyengébb futamban az időeredmény ismeretében annál jobbat tudtak futni. Németh Gyula edző a futamok sorrendje ellenére sem akart semmit a véletlenre bízni. 800 méterig Szőke Gergő, az AC Szekszárd 17 éves, előző nap a Belgrádban rendezett Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF) 3000m-en második helyet szerző fiatal futója diktálta az iramot. A harmadik körben Balázs egyedül futva leszakította ellenfeleit, az utolsó 300 méteren pedig már csak az előny megtartására törekedett.

A második napon, 5000 méteren dobogós helyezés volt a cél, az 1500-as bajnoki cím pedig felszabadult futást ígért. Ennek dacára Balázs erőtlen futással 4000 méternél feladta a versenyt...

1500 m síkfutás férfi - Harsányi Gusztáv emlékverseny

2007. JÚLIUS 21.
Balaton Bajnokság, Veszprém

Csillag Balázs a hétvégi (július 28-29.) magyar bajnokságra való felkészülés utolsó állomásaként a Balaton Bajnokságon indult egy 1500m-es futáson. A versenyt megelőző hét kemény edzései és a nagy meleg dacára jónak mondható idővel, de egy taktikai hiba miatt csak a második helyen végzett.

1500m síkfutás, férfi

2007. JÚLIUS 8.
Nemzetközi Verseny, Budapest

Június 6-7-én, a Budapesti Honvéd és a Magyar Atlétikai Szövetség közösen rendezett nemzetközi atlétikai viadalt az Iharos pályán. Csillag Balázs az első nap ugyan nem fejezte be az Iharos Sándor emlékére rendezett 3000m-t, de szombaton idei legjobb eredményével a második helyen végzett 1500-on.

1500m

2007. JÚNIUS 24.
Európa Kupa, Milánó

Hétvégén Milánóban rendezték meg az első osztályú Európa Kupát. Csillag Balázs két számban rajtolt. Szombaton 1500 méteren 4., vasárnap 3000 méteren 5. lett. A csapatversenyben a férfi és a női válogatott egyaránt ötödik helyen végzett.

Eredmények

1500m

3000m

Tovább

2007. JÚNIUS 13.
Jó hangulatú verseny Pasaréten

Június 13-án, szerdán este a Vasas-Humansoft Pasaréti Sportcentrumában rendeztek minősítő versenyt. Csillag Balázs a június 23-24-ei, Milánóban rendezendő Európa Kupára készülve 1500 méteren indult és nyert tűrhető, 3:46,4 perces idővel. Az ugyancsak AC Szekszárdban versenyző 17 éves Szőke Gergő 3:57,8-cal új egyéni csúcsot futott.
Tovább

2007. MÁJUS 01.
Kálovics Anikó és Tóth Tamás nyert Szekszárdon

Kiváló mezőny állt rajthoz április 30-án Szekszárdon az I. Domaine Gróf Zichy Futóversenyen. Csillag Balázs, az 5000 méteres síkfutás magyar csúcstartója, és a helyi Sportélmény Alapítvány hagyományteremtő szándékkal rendezték meg a rangos utcai futóversenyt. Tovább